KONDZIO.INFO

Blog Konrada

Blogspot i logowanie do XML-RPC

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

XML-RPC pozwala nam zdalnie publikować treści na blogach itp. przy pomocy programów do tego przeznaczonych np ScribeFire czy Windows Live Writer. Dzisiaj chcąc skonfigurować ScribeFire do publikowania na jednym blogu ciągle otrzymywałem komunikat o błędnych danych logowania. Live Writer tak samo. Kiedyś działało wszystko gładko, przeszukałem dosłownie wszystkie opcje i ustawienia bloggera i nigdzie nie znalazłem możliwości zmiany/naprawy tego problemu.

Po kilku minutach dostałem dopiero maila od googla z powiadomieniem o zablokowanej próbie logowania. I wszystko się wyjaśniło.

Google postanowiło dodatkowo zabezpieczyć nasze konta przed dostępem od mniej bezpiecznych aplikacji co skutkuje błędem logowania do naszego blogspota z poziomu aplikacji do pisania. Aby rozwiązać problem należy wyłączyć to ustawienie w opcjach bezpieczeństwa naszego konta (link: https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps ) ale nie jest to zbyt dobre rozwiązanie skoro zmniejszamy bezpieczeństwo naszego konta. Możemy ewentualnie pokusić się o założenie oddzielnego konta na google, ustawienie go jako autora na naszym bloku i publikowanie przez nie postów.

Komentarze   

0 #1 Mateusz 2016-03-28 10:03
U mnie to nie zadziałało :sad:
Cytować
© 2006-2021 by kondzio.info
Powered by Joomla!.
Designed by Globbers Themes modified by kondzio.info

moto.vot.pl