KONDZIO.INFO

Blog Konrada

JComment - komentarze dla Joomla

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W momencie gdy postanowiłem odpalić jakieś komentarze na mojej Joomli znałem zewnętrzną usługę Disqus i wiedziałem, że jest dodatek do niej dla Joomli, ale bardziej chciałem mieć coś swojego - aby komentarze pod moją treścią były moją własnością. Na jednej z przeglądanych stron na bazie J! był zastosowany właśnie JComment i urzekł mnie on swoją prostotą.

Komponent pobrałem ze strony producenta: http://www.joomlatune.com/jcomments-downloads.html

Instalacja bezproblemowa. Po instalacji pojawia nam się komponent i dodatek. Dodatek musimy opublikować. W jego konfiguracji mamy jeszcze kilka podstawowych opcji. Bardziej zaawansowane opcje kryją się w konfiguracji komponentu. Wszystkich możliwości nie będę opisywał gdyż jest ich dużo, po angielsku i każdy może sobie wyklikać.
Z ciekawszych opcji mogę wymienić: - możliwość tworzenia linków do każdego komentarza, moderacja komentarzy przed ich publikacją, możliwość domyślnego ukrycia całego formularza dodawania komentarza, co widać u mnie niżej, różne opcje dozwolonych tagów html, funkcja wysyłania powiadomień o nowych komentarzach za pomocą maila do administratora z opcjami szybkiej moderacji.

Polecam także artykuł JComment - brak maili

© 2006-2021 by kondzio.info
Powered by Joomla!.
Designed by Globbers Themes modified by kondzio.info

moto.vot.pl