KONDZIO.INFO

Blog Konrada

ScribeFire - szybkie publikowanie treści na blogu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"ScribeFire jest bogatym w funkcje edytorem blogów, który integruje się z przeglądarką i pozwala w prosty sposób dodawać wpisy na blogu."

Taki opis ma ten program/wtyczka na stronie addons.mozilla.com. ScribeFire jest wtyczką do popularnych przeglądarek służącą do łatwego publikowania postów na wielu blogach jednocześnie. Instalacja jest taka sama jak każdej innej wtyczki dla właściwej przeglądarki a więc nie będę tego opisywał.

 

ScribeFire1Jego integracja z przeglądarką na przykładzie Firefoxa wygląda w taki sposób iż na pasku narzędziowym możemy umieścić sobie jego ikonkę, która otwiera nam okno edytora a więc jest zawsze pod ręką gdy pracujemy w sieci. ScribeFire2Dodatkowo pojawia nam się nowa opcja w menu kontekstowym przeglądarki "Blog This". Po jej kliknięciu otwiera nam się standardowe okno edytora a w polu treści posta mamy link prowadzący do strony, na której zaznaczyliśmy treść wraz z zaznaczonym tekstem.

Wspomnianą wcześniej opcją ułatwiającą pracę na wielu blogach jest okienko pojawiające się po opublikowania posta, które pozwala wysłać nam stworzoną już treść na pozostałe blogi, które mamy skonfigurowane.

ScribeFire3

Sama konfiguracja programu dla usług typu Blogger (z małym wyjątkiem) czy WordPress sprowadza się do podania adresu bloga i danych do logowania. Zaś konfiguracja dla Joomli wymaga już oddzielnego artykułu ze względu na konieczność instalacji w Joomli dodatku udostępniającego XML RPC (gdyż od nowsze wersje J! nie mają jej domyślnie) i następnie jego konfiguracji.

© 2006-2021 by kondzio.info
Powered by Joomla!.
Designed by Globbers Themes modified by kondzio.info

moto.vot.pl