KONDZIO.INFO

Blog Konrada

Podwójne logowanie do zaplecza Joomla

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W Joomli czasem występuje problem z logowaniem do panelu administracyjnego a mianowicie musimy wpisywać dane logowania dwa razy. Raz wpiszemy, klikamy logowanie, strona się przeładowuje i wraca nas znowu do formularza logowania bez jakiegokolwiek komunikatu czy dane były błędne czy coś.
Rozwiązaniem problemu jest utworzenie w pliku .htacces przekierowania dresu bez przedrostka www na adres z www. Oto kod:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^twojadomena.pl$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.twojadomena.pl/$1 [R=301,L]

Wklejając kod sprawdzamy czy już nie mamy aktywnej linijki RewriteEngine On. Jeżeli taka jest to jej nie dublujemy.

Problem z kolejnością artykułów wyróżnionych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Po raz kolejny przytrafiło mi się, że gdy na stronie głównej wyświetlane są artykuły wyróżnione to nie są one sortowane chronologicznie co wynikało by z ustawień globalnych tylko jakoś dziwnie i nie wiadomo jak. Wreszcie udało mi się znaleźć przyczynę problemu - jest to opcja porządkowania kategorii. Domyślnie po instalacji Joomli zaznaczona jest opcja porządkowania wg tytułu od A do Z. Wystarczy zaznaczyć opcję "nie ustawiaj" i artykuły wreszcie zaczną się ustawiać gw daty.

joomla porzadkowanie artykulow

Wkurzający pasek w panelu administracyjnym Joomla

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Chyba każdego wkurza ten pasek na samym dole panelu administracyjnego, który bardzo często przysłania przyciski znajdujące się na samym dole strony lub zmniejsza pole widzenia w przeglądarce podczas redagowania artykułu.

Jak go wyłączyć? Gdzie on się znajduje? Z menu "Rozszerzenia" wybieramy "Moduły" następnie po lewej stronie wybieramy "Zaplecze" a następnie wyłączamy moduł "User Status".

 

user-status

Pozycjonowanie i SEO Joomla - prezentacja

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Link do prezentacji zawierającej zbiór tytułów i linków ważnych i przydatnych przy pracy z Joomla.


https://prezi.com/le2ic2jrcuh2/pozycjonowanie-cms-joomla/

Problem z logowaniem do panelu administracyjnego - Ratuj Admina

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Ratuj Admina - czyli skrypt PHP sprawdzający czy włączone są wszystkie dodatki odpowiedzialne za poprawne logowanie do Panelu Administracyjnego Joomla oraz pozwalający zmienić zapomniane hasło administratora.

Jego działanie jest proste, wybieramy odpowiednią wersję dla naszej Joomli, wrzucamy przez ftp do głównego katalogu gdzie zainstalowana jest Joomla, wpisujemy w przeglądarce adres skryptu i automatycznie włącza on dodatki odpowiedzialne za logowanie do systemu (jeżeli zostały nieumyślnie wyłączone przez kogoś lub przez nas :) ) i pozwala zmienić hasło. Następnie po odzyskaniu dostępu do PA niezwłocznie kasujemy skrypt z serwera.

Link:http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/ratuj-admina.html

JComment - brak maili

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Początkowo miałem taki problem z JComment, że nie wysyłał powiadomień o nowych komentarzach. Nawet na forum Joomla był temat, bez rozwiązania... i przez jakiś czas problem ten nie był ruszany przeze mnie.

Ostatnio coś mnie tknęło i postanowiłem wejść w PA i przypadkiem trafiłem na ustawienia wysyłki poczty (Konfiguracja globalna > Serwer > Poczta) i tam zauważyłem puste pola, co za pewne było przyczyną nie wysyłania maili. A więc szybko ustawiłem obsługę poczty na "Sendmail", wpisałem adres z jakiego adresu mają być nadawane maile i kto ma być nadawcą i po kilku chwilach spadły na moją pocztę wszystkie zaległe maile. Problem rozwiązany.

Link do tematu na forum Joomla: http://forum.joomla.pl/showthread.php?78186-JComment-brak-maili

JComment - komentarze dla Joomla

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W momencie gdy postanowiłem odpalić jakieś komentarze na mojej Joomli znałem zewnętrzną usługę Disqus i wiedziałem, że jest dodatek do niej dla Joomli, ale bardziej chciałem mieć coś swojego - aby komentarze pod moją treścią były moją własnością. Na jednej z przeglądanych stron na bazie J! był zastosowany właśnie JComment i urzekł mnie on swoją prostotą.

Konfiguracja Windows Live Writer dla Joomla 3

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Gdy mamy już zainstalowane XMLRPC dla Joomli (Instalacja XML RPC Joomla 3) przechodzimy do konfiguracji Live Writera, która teraz jest bajecznie prosta. Kiedyś dodatek dla Joomli był na tyle nie doskonały, że musieliśmy podawać szczegółową ścieżkę dostępu do API i itp a dziś wszystko leci automatycznie, a więc... klikamy na przycisk "Dodaj konto blogu..."

Phoca Download - No file for playing found

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Chcę dodać do artykułu odtwarzacz pliku mp3 i w miejscu jego dodania otrzymuję tekst: No file for playing found mimo tego, że dodając kod do wyświetlenia samego linku do pobrania pliku to działa (pojawia się odnośnik do strony pobierania).

Problem polegał na tym iż tworzyłem zwykły plik a nie plik do odgrywania.

Joomla 3 - polskie znaki w aliasie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Joomla 3 ma w standardzie włączoną opcję zapisywania aliasów w unikodzie a więc adres do naszego artykułu zawiera polskie ogonki.
Czasem może to być kłopotliwe, bo kopiując gdziekolwiek link zapisuje się on już w wersji nie z ogonkami tylko dziwnymi znaczkami. Aby wyłączyć tą opcję przechodzimy do: Konfiguracja Globalna >> zakładka Witryna >> moduł Optymalizacja dla wyszukiwarek i opcję "Aliasy w unikodzie" ustawiamy rzecz jasna na Nie

© 2006-2021 by kondzio.info
Powered by Joomla!.
Designed by Globbers Themes modified by kondzio.info

moto.vot.pl