KONDZIO.INFO

Blog Konrada

HP Probook 4530s - opinia do 4 latach użytkowania

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Używam z powodzeniem tego laptopa od marca 2012 roku. Cztery lata minęło i nie stwarzał on żadnych problemów. Nigdy się nie zawiesił, nic nie pękło, nie odskoczyło.

Z widocznych śladów użytkowania jedynie mogę zgłosić obtarte naroża klapy wyświetlacza, ale wynika to z faktu iż laptopa zawsze przenoszę w plecaku, który ściśle przywiera do rogów laptopa. Literki na klawiszach nie zwycierały się, a jedynie zauważalne jest, że wypolerował się plastik na klawiszach częściej używanych.

Bateria: bateria u mnie zazwyczaj jest wyjęta gdy pracuję przy biurku lub w okolicy gniazdka. Podłączam zasilacz zawsze kiedy mogę a więc bateria spokojnie wytrzymuje ponad 2 godziny. Nigdy nie mierzyłem czasu jej pracy.

Do jego wad konstrukcyjnych muszę zaliczyć umieszczenie gniazda słuchawkowego na przednim panelu co utrudnia korzystanie z laptopa w pozycji łóżkowo leżącej, ale za to....

Do jego zalet należy miejsce z którego laptop pobiera powietrze do chłodzenia radiatora - a mianowicie powietrze zasysane jest spomiędzy klawiszy klawiatury co znacznie poprawia warunki jego chłodzenia podczas korzystania na leżąco a co za tym idzie - laptop nie przegrzewa się. Ogólnie nawet pod maksymalnym obciążeniem (dotychczasowo najmocniej u mnie był on obciążany grą Don't Starve i jednoczesnym nagrywaniem video w jakości 720p i bitrate max 5Mbps) laptop nie zawieszał się ani nie przegrzewał się.

Generalnie, jeżeli ktoś rozważa zakup używanego takiego laptopa to może być spokojny, że wybiera dobry model.

Żarówki LEDowe z Chin

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Już niedługo...

Prostownik samochodowy BC-2000

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Prostownik samochodowy firmy model BC-2000 za 39zł

http://allegro.pl/show_item.php?item=5022638909

- automatyczny - mikroprocesorowy
- ładuje akumulatory 6V i 12V
- ładowanie prądowe (głęboko rozładowane akumulatory) lub ładowanie napięciowe (mniej rozładowane akumulatory)
- opcja podtrzymania
- Prąd max 4A (12V) i 2A (6V)

Prostownik sam raczej nie jest w stanie wykryć (lub zrobi to po dłuższym czasie) podczas ładowania, że akumulator już się naładował i przejść z ładowania napięciowego do podtrzymania. Zaobserwowałem to gdy po kilku godzinach ładowania mało rozładowanego akumulatora wyjąłem wtyczkę zasilania i wtedy prostownik zmierzył napięcie na klemach i od razu zaświeciła się trzecia lampka sygnalizująca naładowanie akumulatora.

Jak będę miał możliwość zweryfikowania parametrów to na pewno o tym napiszę.

Akumulator samochodowy AKBAT 55Ah

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Będę tu pisał historię użytkowania tego akumulatora rozruchowego samochodowego, zobaczymy jaki czas posłuży. Najtańszy, niby polski akumulator. Na niektórych forach dość często pojawia się ta nazwa jako polecany tani.

Kupiony w listopadzie 2014 i nieużywany jeździł w bagażniku na wszelki wypadek jak by poprzednik dokończył żywota.
Pod koniec stycznia 2015 pierwszy raz go podłączyłem do prostownika. Prostownik mikroprocesorowy za 50zł wykrył go jako rozładowany do 20% i zaczął go ładować napięciowo. Niestety nie miałem miernika pod ręką aby sprawdzić napięcie na klemach po dwóch miesiącach stania - a w zasadzie nawet więcej bo nie wiadomo ile stał w sklepie, ale raczej nie zbyt długo ponieważ sklep jest bardzo popularny i dużo ludzi w nim się zaopatruje.

W lutym 2015 stary akumulator przestał odpalać auto a więc na jego miejsce powędrował rzeczony AKBAT. Po podłączeniu silnik zaskoczył "na dotyk". Zauważalne było nawet jak zamki od centralnego żwawiej się zamykają na nowej baterii.

Zobacz także: Prostownik mikroprocesorowy za 50zł

© 2006-2021 by kondzio.info
Powered by Joomla!.
Designed by Globbers Themes modified by kondzio.info

moto.vot.pl