KONDZIO.INFO

Blog Konrada

HP Probook 4530s - opinia do 4 latach użytkowania

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Używam z powodzeniem tego laptopa od marca 2012 roku. Cztery lata minęło i nie stwarzał on żadnych problemów. Nigdy się nie zawiesił, nic nie pękło, nie odskoczyło.

Z widocznych śladów użytkowania jedynie mogę zgłosić obtarte naroża klapy wyświetlacza, ale wynika to z faktu iż laptopa zawsze przenoszę w plecaku, który ściśle przywiera do rogów laptopa. Literki na klawiszach nie zwycierały się, a jedynie zauważalne jest, że wypolerował się plastik na klawiszach częściej używanych.

Bateria: bateria u mnie zazwyczaj jest wyjęta gdy pracuję przy biurku lub w okolicy gniazdka. Podłączam zasilacz zawsze kiedy mogę a więc bateria spokojnie wytrzymuje ponad 2 godziny. Nigdy nie mierzyłem czasu jej pracy.

Do jego wad konstrukcyjnych muszę zaliczyć umieszczenie gniazda słuchawkowego na przednim panelu co utrudnia korzystanie z laptopa w pozycji łóżkowo leżącej, ale za to....

Do jego zalet należy miejsce z którego laptop pobiera powietrze do chłodzenia radiatora - a mianowicie powietrze zasysane jest spomiędzy klawiszy klawiatury co znacznie poprawia warunki jego chłodzenia podczas korzystania na leżąco a co za tym idzie - laptop nie przegrzewa się. Ogólnie nawet pod maksymalnym obciążeniem (dotychczasowo najmocniej u mnie był on obciążany grą Don't Starve i jednoczesnym nagrywaniem video w jakości 720p i bitrate max 5Mbps) laptop nie zawieszał się ani nie przegrzewał się.

Generalnie, jeżeli ktoś rozważa zakup używanego takiego laptopa to może być spokojny, że wybiera dobry model.

© 2006-2021 by kondzio.info
Powered by Joomla!.
Designed by Globbers Themes modified by kondzio.info

moto.vot.pl